Untitled Document
  DOMESTIC TOURS  KÜLTÜR TURLARI
KAPADOKYA TURU
KAPADOKYA TURU

 

 

 

 

KAPADOKYA TURU

 06 KASIM 2011

Sabah saat 07.30 da buluşma noktamızın önünden hareket ediyoruz. Tuz Gölü'nde eşsiz manzarayı izleyerek yola devam ediyor ve Aksaray'da kısa süreli molalar verildikten sonra Nevşehir'e doğru gidiyoruz tarihi  İpek Yolu üzerinde yer alan Selçuklu Kervansarayı Ağzıkarahanı görüp  konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz. Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve  Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında  Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü’ nü gezdikten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, Uçhisar’a çıkıyoruz.Doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyaretimizden sonra  otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

07 KASIM 2011  

Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu (extra) ile birlikte yapacaklardır.

 Otelimizde alacağımız Sabah Kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeri’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonrasında  Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Daha sonra  Avanos'la özdeşleşmiş çömlek atölyelerinden birini geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapma imkânından faydalanabilirler ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen  Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Dönüşte halı atölyelerinin gezdikten sonra otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimizle akşam yemeği0 sonrası  Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.  (extra)

08 Kasım 2011

Sabah Kahvaltısı sonrası  otelden ayrılmak üzere çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Derinkuyu (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri), bir krater gölü olan Narlıgöl'ü görüp Hasan Dağı eteklerinde bulunan Ihlara Vadisine gidiyoruz. Vadi içinden Melendiz Çayı kenarından yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonunda Belisırma Köyüne varıyor ve   daha sonra Ankara’ya dönmek üzere dönüş yolcuğuna başlıyoruz akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

               Lüks Turizm aracı ile gidiş–dönüş ulaşım ve araçta alınacak ikramlar,

               2 gece 3  gün 4* OTEL’de  konaklama,

               Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri

                Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

                SEYAHAT SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

               Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

               Öğlen Yemekleri,

               Tüm Ekstra Harcamalar,Turlar.

 


 
Geri Dön Top of Page