Untitled Document
  YURTDIŞI TURLAR  BALKANLAR
ÜSKÜP-OHRİD 23 NİSAN 2014 4 GECE 5 GÜN
ÜSKÜP-OHRİD 23 NİSAN 2014 4 GECE 5 GÜN
 

 

 

 

 

ÜSKÜP(2)-OHRID(2)

ÜSKÜP GIDIŞ - ÜSKÜP DÖNÜŞ

4 GECE 5 GÜN

HAREKET TARİHİ

23 NİSAN (ÇARŞAMBA) - 27 NİSAN  (PAZAR) 2014

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!

 

ERKEN REZERVASYON İNDİRİM FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN…

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

3*4* Oteller

599 Euro

399 Euro

180 Euro

599 Euro

399 Euro

150 Euro

569 Euro

369 Euro

INDIRIM FIRSATLARINI KACIRMAYIN !

2. turunu alana + % 5 indirim , 3. Turunu alana +  % 10 indirim

(2014 yılı içerisinde 2. ve 3.  Turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)

Arkadaşını getirene + % 5 indirim.

(2014 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden+ %5 indirim sağlar)

 

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 

·          4 AKŞAM YEMEĞİ!

·          TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL – ÜSKÜP - İSTANBUL UÇAK BİLETİ,

·          3* VEYA 4* OTELLERDE ODA-KAHVALTI  VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL  4 GECE KONAKLAMA

·          HAVALİMANI VERGİLERİ VE HİZMETLERİ BEDELİ,

·          ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI(15 EUR)

·          ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ,

·          PANOROMİK ŞEHİR TURLARI

·          TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 

·          YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ (15 TL)

·          ÖĞLEN YEMEKLERİ

·          HER TÜRLÜ OTEL ALTERNATİFLARI VE KİŞİSEL HARCAMALAR,

·          PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,

·          MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ,

·         SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 EURO)

 

 

           TUR PROGRAMI

1.Gün SALI  İSTANBUL-ÜSKÜP-OHRİD

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali  kontuarında  saat 05:30’da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1003 tarifeli seferi ile saat 07:35'de Üsküp’e uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından  yerel saat ile  08:05'de Üsküp’e varış.Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından  özel otobüslerimizle hareket ediyoruz .Ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

2.Gün  ÇARŞAMBA  OHRİD-ST.NAUM

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimizle Ohrid turuna basliyoruz.Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında ,Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

3.Gün PERŞEMBE   OHRİD GÖLÜ RESNE-MANASTIR-USKÜP

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Resne - Manastır (Bitola) turuna hareket.  Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Uskupe hareket yol uzerinde Tikves bolgesinden gecmekteyiz. 3 saatlik yolculuktan sonra Uskupe varis Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

4. Gün CUMA  ÜSKÜP

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından  tam günlük Üsküp  turuna hareket Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz,Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Turumuzun bitimi ile birlikte. Aksam yemegimizi yerel restoranda düzenlenecek  yemekli ve canlı müzikli Makedon Gecesi olarak almaktayiz. Turumuzun bitimiyle hotele transfer.Geceleme otelde.

 

5.Gün CUMARTESİ  ÜSKÜP-İSTANBUL (200km)

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tam gun Uskupte alisveris icin Turk carsisi ve de Ramstore de gecirdikten sonra özel otobüslerimizle Üsküp’havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1006 sefer sayılı uçağı ile saat 20:35’de İstanbul’a hareket.Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saat ile 23:15'de varış ve kappatur hizmetlerinin sonu

             

        

 
 
 

 
Geri Dön Sayfanın başına git