Untitled Document
  YURTDIŞI TURLAR  BALKANLAR
BALKANLAR 22 MART 7 GECE 8 GÜN
BALKANLAR 22 MART 7 GECE 8 GÜN
 

 

 

 

7 GECE - 8 GÜN

22 MART(CUMARTESİ) - 29 MART(CUMARTESİ) 2014

BAŞTANBAŞA BALKANLAR

SARAYBOSNA(1)-MOSTAR(1)TREBINJE(1) BUDVA(1)

OHRID(2)USKUP(1)

 

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!

 

ERKEN REZARVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN…

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

4* OTELLER

499 Euro

 

230 Euro

 

499Euro

150 Euro

449Euro

)

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 

·         7 AKŞAM YEMEĞİ!

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul –  Saraybosna/ Üsküp - İstanbul uçak bileti,

·         Belirtilen oteller veya benzerlerinde 7 gece konaklama

·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·         Alan / Otel / Alan transferleri,

·         Otellerde alınacak sabah kahvaltıları

·         Makedon Gecesi

·         Panaromik şehir turları

·         Türkçe rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 

·         Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

·         Öğlen yemekleri

·         Her türlü otel alternatifları ve kişisel harcamalar,

·         Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

·         Müze ve ören yerleri girişleri,

·         İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).

·         ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)

(30 ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI  80 € DİĞER İLLER 100 € KIBRIS 120 €

 

 

 

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün Cumartesi ISTANBUL –SARAYBOSNA          

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarında  saat 05:35'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile saat 07:35'de Havayolları ile Saraybosna’ya hareket.Yaklaşık 2  saatlik yolculuğun ardından saat 08:30’da Saraybosna’ya varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panaromik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak düzenlenecek olan yemekli Boşnak Gecesine katılabilirler. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

Boşnak gecesi (müzikli yemekli yerel restaurantta) : 25 €

 

 

2.Gün Pazar  SARAYBOSNA – MOSTAR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Mostar’a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Tutun bitimiyle Mostar’daki hotelimize transfer ve odalara yerlesme.

 

3.Gün Pazartesi MOSTAR-TREBINJE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Mostar’dan hareket. Sonrasında, Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından  Trebinje’deki  otelimize transfer ve odalara yerleşme.

 

4. Gün Salı TREBINJE-KOTOR-BUDVA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından   özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz.Bosna’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geciyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’dur. Ardından Budva’ya hareket. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi yakından  tanıyacaksınız.. Buradaki gezimizin sonrasında Budva’daki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde.

 

5.Gün Çarşamba   BUDVA – BAR – ISKODRA - TİRAN  -ST.NAUM-STRUGA-OHRİD  

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından,  özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Ilk olarak panoramik Bar ve Iskodra şehir turu. Sonrasında panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik olarak Struga gezimize başlıyoruz. Struga gezimizin ardından Ohrid’e transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

 

 

6. Gün Perşembe  OHRID -RESNE-MANASTIR-OHRID

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  Resne’ye transfer. Burada  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta,  yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

 

7. Gün Cuma   OHRID-GOSTİVAR-KALKANDELEN-ÜSKÜP 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından   rehberimiz ve özel otobüslerimiz eşliğinde Makedonya’ya’ transfer. Buradaki ilk duragimiz 14.yüzyılda Osmanlı egemenliği altında kalmış olan Gostivar’dır. Buradaki gezimizin ardindan  Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ve şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te  göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii,Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa  Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz . Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyorTurumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemegini yerel restoranda canli muzik esliginde almaktayiz. Geceleme otelimizde. 

 

8. Gün Cumartesi  ÜSKÜP – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimiz rehberimizin ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlecek olan Prizren turuna katılabilirler. Turumuzun ardından rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları ile saat 20:40’da İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından 23:05 ‘de varış.

Prizren Turu: 35 €

 

 

             

 

 
 
 

 
Geri Dön Sayfanın başına git