Untitled Document
  YURTDIŞI TURLAR  BALKANLAR
OHRID-USKUP 26 EKİM 3 GECE 4 GÜN
OHRID-USKUP 26 EKİM 3 GECE 4 GÜN
 
TG34200-000175
 
 
3 GECE - 4 GÜN
BAŞTANBAŞA BALKANLAR
26 EKİM (PAZAR) – 29 EKİM (ÇARŞAMBA) 2014
OHRID (2)-USKUP(1)
 
AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!!!
 
ERKEN REZARVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN…
OTELLER
İki Kişilik Odada kişi başı
Tek Kişilik Oda Farkı
Üçüncü Kişi
0 – 2 Yaş
Çocuk
03 – 12 Yaş
Çocuk
4* OTELLER
399 Euro
 
230 Euro
 
399 Euro
150 Euro
349 Euro
ÜCRETE DAHİL SERVİSLER
 
·         3 AKŞAM YEMEĞİ!
·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul –  Üsküp  / Üsküp - İstanbul uçak bileti,
·         Belirtilen oteller veya benzerlerinde 3 gece konaklama
·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
·         Alan / Otel / Alan transferleri,
·         Otellerde alınacak sabah kahvaltıları
·         Panaromik şehir turları
·         Makedon Gecesi
·         Türkçe rehberlik hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 
·          Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
·          Her türlü otel alternatifleri ve kişisel harcamalar,
·          Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
·          Müze ve ören yerleri girişleri,
·          İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).
·          ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)
(30 €)( ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI 80 € DİĞER İLLER 100 € KIBRIS 120 €
 
 
                                                     TUR PROGRAMI
1.Gün Cumartesi ISTANBUL –KALKANDELEN-GOSTİVAR-OHRID
Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarında saat 05:50'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile saat 07.50’de Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1  saatlik yolculuğun ardından Üsküp’e 08:15‘te varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır..  Sonraki durağımız ise 14.yüzyılda Osmanlı egemenliği altında kalmış olan Gostivar’dır. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
 
2.Gün Pazar OHRID-ST NAUM-RESNE-MANASTIR-OHRID      
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardındanSt Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohride hareket.Ohrid’te alisveris icin serbest zaman.Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
 
3.Gün Pazartesi OHRID –USKUP            
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle Üsküp’e transfer. Üsküp şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemegimizi yerel restoranda düzenlenecek yemekli ve canlı müzikli Makedon Gecesi olarak almaktayiz. Turumuzun bitimiyle otelimize transfer. Geceleme otelde.
 
4.Gün Salı USKUP-ISTANBUL
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel otobüslerimizle birlikte alternatif düzenlenecek olan Prizren turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde Rehberimizin belirleyeceği saatte Üsküp havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 20.40’te İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından 23:05’de varış.
Prizren Turu: 35 €
 
             
 
 
 
 

 
Geri Dön Sayfanın başına git