Untitled Document
       AIRLINE TICKETS
       CONGRESS TOURISM
       CRUISES
       DOMESTIC TOURS
       HOTELS
       INTERNATIONAL TOURS
       MOTIVATION TRIPS
       RENT A CAR
       VIDEOS & PRESS
       VISA PROCUDERS
 
Visitors
Total :253688
NEWS KAMPANYA VE DUYURULAR
 
  South Africa Tour and Safari / Bairam of Secrifice 2011

KURBAN BAYRAMI’NDA

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ VE SAFARİ

 

Cape Town (3) (Ümit Burnu, Stellenbosch, Houtbay) / Pilanesberg (1) (Bakubung Game Lodge’da Safari) / Sun City (2) (Aslan Parkı) / Johannesburg (1) (Lesedi Köyü)

 

04 KASIM 2011 CUMA: İSTANBUL / DUBAI / CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde saat 16:15’de buluşma. Rehberin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Emirates Havayolları’na ait EK 122 nolu sefer ile saat 19:10’da Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 01:15’te varış. Burada yapılacak olan aktarmanın ardından yine Emirates Havayolları’na ait EK 772 nolu sefer ile saat 03:50’de kıt’anın en ucundaki en büyük şehir olan Cape Town’a hareket. Geceleme uçakta.

 

05 KASIM 2011 CUMARTESİ: CAPE TOWN

Yerel saat ile 11:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam üzerine doğru rehberiniz ile birlikte Cape Town’un en canlı ve en önemli bölgesi olan Victoria & Alfred’e yürüyerek gidip alışveriş yapabilir ya da burada bulunan barlarda içkilerinizi yudumlayıp, yemek yiyip okyanus manzarasını seyredebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

06 KASIM 2011 PAZAR: CAPE TOWN

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra Cape Town şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Masa Dağı (Teleferik ile çıkış / hava şartları müsait olduğu takdirde / bu dağa çıkış için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir.) Bartolomeus Heykeli, Company Gardens, Jan Van Ribbeck Heykeli, Saint George Katedrali, Botanik Bahçesi, Malay Mahallesi göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Stellenbosch ve Vineyards turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda dünyanın hatırı sayılır şarap üreticilerinden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en özel bağlarını ve bununla birlikte Hollanda’lı göçmenlerin hala o eski gelenek ve görenekleri ile yaşadıkları Stellenbosch’u ziyaret edeceğiz. Yüzyıllardır şarap yolu diye de adlandırılan bu turda çok ucuza çok kaliteli hediyelik şaraplar satın alabilirsiniz. Ayrıca Spier’de dünyanın en hızlı kara hayvanı olan çitaları da göreceğiz. Geceleme otelimizde.

 

07 KASIM 2011 PAZARTESİ: CAPE TOWN

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz fokların yaşadığı Houtbay Adası, ünlü Chapmans Tepeleri ve Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan ünlü denizci, kaşif Vasco de Gama’nın geçtiği Ümit Burnu turuna katılabilirler. Bu turda ayrıca Cape Point’teki dünyanın en yüksek fenerini ve Boulders Beach’teki penguenleri de göreceksiniz. Öğle yemeği dahil olan bu turda yemeğimizi deniz kenarında yerel bir restoranda açık havada alacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

08 KASIM 2011 SALI: CAPE TOWN / JOHANNESBURG

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Johannesburg’a hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer olmadan önce Johannesburg’u tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımının ardından dinlenmek, alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam yemeği otel dışında yerel bir restoran alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

09 KASIM 2011 ÇARŞAMBA: JOHANNESBURG / PILANESBERG

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en güzel Safari Parklarından biri olan Pilanesberg’e hareket. Keyifli bir otobüs yolculuğundan sonra varış. Odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. (Bu park Sun City’e bitişik olup, 2005 senesinde Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi Safari Parkı seçilmiştir)  Öğleden sonra akşam üzerine doğru açık araçla yapacağımız yaklaşık 2 - 3 saatlik safari sırasında kendi doğal yaşamları içerisinde 5 büyükler diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo’ları ayrıca zebra, zürafa ve antilop gibi 54 farklı memeli türünü görme imkanımız olacak. Safari dönüşü akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

10 KASIM 2011 PERŞEMBE: PILANESBERG / SUN CITY

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlene doğru palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi ve dünyanın ikinci Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City’e Bakubung Lodge’a ait shuttle araçları ile transfer. Burası inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş bir şehir olup, tüm dünyadan turistlerin akın ettiği mükemmel bir suni şehirdir. Yaklaşık 20 dakikalık bir otobüs yolculuğundan sonra varış. Odaların dağılımından sonra yürüyerek Sun City’i tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra otelimizin ve içinde bulunduğumuz büyük kompleksin imkânlarından istifade etmek için serbest zaman. Gece ise arzu edenler Sun City’in ünlü kumarhanelerinde şanslarını deneyebilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

11 KASIM 2011 CUMA: SUN CITY

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra Sun City’in havuzlarından, kumarhanelerinden, suni plajından istifade etmek için serbest zaman. Arzu edenler öğleden sonra rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  Aslan Parkı turuna, gece ise arzu edenler Lido yada Las Vegas tarzı kabare show programına katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

12 KASIM 2011 CUMARTESİ: SUN CITY / JOHANNESBURG / DUBAI

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Johannesburg’a hareket. Arzu edildiği takdirde yolda ekstra olarak Lesedi Kültürel Köyü ziyaret edilebilir. Bu tema köyde, güney Afrika bozkırlarında yaşayan kabilelerin gelenekleri ve yaşam tarzları hakkında gösteriler izleyip yaşam alanlarını gezebiliriz. Zulu’ların savaş mızrakları ve samimi kulübeleri, Xhosa’ların mükemmel örülmüş çatıları ve kendilerine özgü beyaz battaniyeleri, Pedi kabilesinin ritmik davul ve ıslıkları, Basotho’ların koni şeklindeki kasketleri, kalın ve renkli battaniyeleri, Nbedele’lerin rengârenk evleri görülecekler arasında. Barbekü alacağımız öğle yemeğimizin ardından kabilelere özgü eşyaların bulunduğu mağazadan alışveriş fırsatımız da olacak. Keyifli bir yolculuktan sonra Johannesburg’a varış. Burada yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Havayolları’na ait EK 766 nolu sefer ile 22:20’de Dubai’ye hareket. Geceleme uçakta.

 

 

 

 

13 KASIM 2011 PAZAR: DUBAI / İSTANBUL

Yerel saat ile 08:20’de Dubai’ye varış. Burada yapılacak olan aktarmanın ardından yine Emirates Havayolları’na ait EK 123 nolu sefer ile saat 11:05’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 13:55’te varış. Turumuzun sonu.

 

TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

 

2299 Eurodan başlayan fiyatlarla

 

 


Geri Dön
 
  Print This Top of Page

BULUTanka Tourism & Organization
Tunalı Hilmi Cad. No:112/6 Kavaklıdere / Ankara Tel:0312 468 89 10(Pbx) Fax: 0312 468 89 15 E-mail:info@bulutanka.com.tr