Untitled Document
       ERKEN REZERVASYON OTELLERİ
       UÇAK BİLETLERİ
       OTELLER
       YURTİÇİ TURLAR
       YURTDIŞI TURLAR
       KONGRE TURİZM
       VİDEOLAR VE BASIN
       MOTİVASYON GEZİLERİ
       VİZE İŞLEMLERİ
       RENT A CAR
       GEMİ TURLARI
 
Ziyaretçi Sayısı
Toplam :253866
HABERLER KAMPANYA VE DUYURULAR
 
  349€'dan itibaren İTALYA

 

İTALYA
                  

VENEDİK(2)- FLORANSA (2)-ROMA (2) –NAPOLİ (1)

DIREKT  TORİNO GIDIŞ  -  NAPOLİ DONUŞ

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

7 Gece 8 Gün

TUR TARIHI :

  25 AĞUSTOS (PAZAR) – 01 EYLÜL (PAZAR)

ALTERNATİF TUR TARİHLERİ:

29,30 HAZİRAN 28 TEMMUZ  11,18,25 AĞUSTOS 2013

DIREKT  NAPOLİ GIDIŞ  -  TORİNO DONUŞ

01,15,16,21,29 HAZİRAN 07,14,21 TEMMUZ 2013

 

                                                         

 

ERKEN REZERVASYON İNDİRİM FIRSATLARINI KACIRMAYIN.

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 2 Yaş

Çocuk

03 – 12 Yaş

Çocuk

ŞEHİR DIŞI 3*

30-40 KM

NAPOLI 3* OTEL

ROMA 3* GOLDEN HOTEL POMEZIA  VB.

                          FLORANSA 3* HOTEL DEI FIORIVB.

                            (MONTECATİNİDIŞINDA)

www.hotelfioripescia.it

VENEDIK 3* GOLDEN TRIANGLE HOTEL VB.

www.hotelgoldentriangle.it

549 €

 

349 €

250 €

549 €

 

349 €

150 €

549 €

 

349 €

ŞEHİR İÇİ 3*&4*

15-25 KM

FLORANSA MONTECATTİNİ

NAPOLI 4* AMERICAN OTEL VB

www.americanhotelnapoli.it

ROMA 3* BLANC ET NOIR VB.

www.parkhotelblancetnoir.com

FLORANSA 3* HOTEL TOURING INTERNAZIONALE(MONTECATINI)

www.hoteltouringmontecatini.it

VENEDIK 3* PALADIO VB.

www.hotelpaladio.com

599 €

 

399 €

250 €

599 €

 

399 €

150 €

599 €

 

399 €

 

 

MERKEZİ  4*

5-15 KM

 

 

NAPOLI 4* HOLIDAY IN NAPLES OTEL VB

www.holiday-inn-naples.com

ROMA 4* SHERATON VB.

www.romasheraton.com

FLORANSA 4* COLUMBUS VB.

www.hotelcolumbusfirenze.com

VENEDIK 4* POPPI VB.

www.hotelpoppi.com

749 €

 

549 €

315 €

749 €

 

549 €

150 €

749 €

 

549 €

MERKEZİ OTEL  : Toplu taşıma araçları veya taksi ile ulaşımın rahat ve kolay olduğu, şehrin tarihi merkezine 5– 15 km. mesafede bulunan oteller.

ŞEHİR İÇİ OTEL  : Toplu taşıma araçları ile ulaşımın rahat olduğu otobüs veya metro veya her ikisi kullanılarak merkeze ulaşılabilinecek 15-25 km. mesafede bulunan oteller ( Floransa konaklamamız Montecatini bölgesinde yapılmaktadır )

ŞEHIRDIŞI OTEL : Toplu taşıma araçları ile ulaşımın zor olduğu veya olmadığı merkeze 30-40 km. mesafede bulunan oteller

                             ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

Ø  TÜRK  HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL-   TORİNO - NAPOLİ- İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Ø  HAVALİMANI VERGİLERİ, ( 150 EUR )

Ø  ZORUNLU SIGORTA(15 EUR )

Ø  SEÇİLEN OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,

Ø  ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERI VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER

Ø  VENEDİK,FLORANSA,ROMA,NAPOLİ PANORAMİK ŞEHİR TURLARI,

Ø  PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ

               ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Ø  VİZE ÜCRETİ 120 €

Ø  YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL

Ø  VAPORETTO ÜCRETİ (15 € ).

Ø  PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,

Ø  ŞAHSİ HARCAMALAR & OTEL ALTERNATİFLERI

Ø  REHBER VE ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ, ALTERNATİF TURLAR

Ø  MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Ø  YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK KİŞİ BAŞI 2,3,4 EURO

Ø  SEYAHAT SIGORTASI, ( 15 EUR )

 

                                TUR PROGRAMI

 

1. GÜN PAZAR ISTANBUL -  TORİNO- VENEDİK

Siz değerli misafirlerimiz ile Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali dışhatlar kontuarı önünde 09:30’de buluşma. Türk Hava Yollarının  saat 11.35’de kalkan TK 1309 tarifeli seferi ile Torino’ya hareket ediyoruz.(Uçuş süresi yaklaşık 2:30 saat). Yerel saat ile 13.35’de Torino’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Venedik’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üstünde alternatif olarak düzenlenecek Milano-Verona turuna katılabilirler.İtalya’nın bu en büyük şehrinde Duomo katedrali, Fortezza kalesi, ortaçağın en büyük alışveriş merkezi La Galeria’yı görüyoruz. Moda ve sanatın başkenti Milano’nun, birbirinden ünlü mağazalarına ev sahipliği yapan bu şehrin dünyaca ünlü  cadde ve sokakları görüyoruz.Ardından Verona’a yönelip Bu turumuzda tarihin en büyük aşk hikâyesine konu olmuş Romeo ve Juliet’in evinin de bulunduğu, Roma’daki Colosseumdan sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan, kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’yı görüyoruz.Turumuzun bitiminde akşamüstü otelimize transfer. Varışımızın ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Milano-Verona Turu Kişi Başı : 80 € (Tura Kayıt esnasında ödenir ise indirimli 50€)

2. GÜN PAZARTESİ VENEDİK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından İtalya’ya özgü vaporetto denilen küçük tekneler ile Venedik’in kalbi San Marco meydanına gidiyoruz. Turumuza ilk olarak San Marco Meydanından başlıyoruz. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan üzeri kapalı galeriler ile çevrili büyük bir mermer salon şeklindeki bu meydandaki ünlü San Marco Aslanı ve san Teodoro’nun heykellerinin süslediği büyük sütunlar İstanbul’dan getirilmiştir. Ardından Venedik Cumhuriyetinin devlet kilisesi olan bazilikayı görüyoruz. On iki havariden biri olan San Marco’nun kemiklerinin muhafaza edildiği bazilika 1063 – 1073 yılları arasında Avrupa ve Bizans mimari üslubu ile inşa edilmiştir. Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik’in bir güç ve şöhret sembolü olan saray aynı zamanda hem Dükanın ikamet yeri hem de hükümet konağı olarak kullanılıyordu. Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük kanal ise yaklaşık 2 km uzunluğunda Particilerin yaşamış olduğu 200 kadar 12. ve 18. y.y.lar arasında inşa edilmiş yan yana sırlanmış mermer saraylara ev sahipliği yapıyor. Çan kulesi, Saat kulesi, Son Nefes Köprüsü görülecek diğer yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Gondol turumuza ve Murano & BuranoTurumuza alternatif olarak katılabilirler Venedik’in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano’nun kendine has evlerini görme imkanı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Gondol Turu Kişi Başı : 25 € Murano & Burano Turu Kişi Başı: 40 €

3. GÜN SALI VENEDİK - FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltma ve Floransa’ya hareket (253 km). Floransa’ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor.Bu turumuzda Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. Yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında, 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti sarayı ile Uffizi'yi birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı, Signoria meydanında bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan Küçük Cosimo (Medici)'ya aittir. Neptun (Poseidon) Çeşmesi (1576) 'nin hemen yanındaki bronz levhada rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco, ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyasi bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN ÇARŞAMBA FLORANSA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek  Pisa – Siena Turuna katılabilirler. Siena İtalya’nın en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkanlarının bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane’nin bulunduğu Miracolo meydanı gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme otelimizde.

Pisa - Siena turu : 75€ ( Kişi başı )San Gimignano turu :25 € (Kişi başı )

5. GÜN PERŞEMBE FLORANSA - ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Roma'ya hareket ( 280 km). Yol üzerinde Orvieto şehrine alternatif tur. Orvieto Dünyanın en önemli Ortaçağ miralarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşi.Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290 yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak,keşke 1 gece burada kalsaydık diyeceksiniz.Turumuz sonrası Roma yolculugumuza devam ediyoruz. Roma’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve Italya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.

Orvieto Turu Kişi Başı (Teleferik dahil) : 25 €

Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25 €

6. GÜN PERŞEMBE - ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde düzenlenecek olan Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler.   Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma’ya otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica Gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışıklar içinde Romayı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu: 50 € (Kişi Başı)

Grande Romantica Gece Turu : 25 € ( kişi Başı )

7. GÜN CUMA ROMA - NAPOLİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltma ve Napoli’ye hareket.(245 km ) Keyifli yolculuğumuzun ardından  Napoli panoramik şehir turu Posilipo tepesine çıkış, ( Vezüv yanardağı, Capri adası, Napoli şehri ve tüm limanı ) fotograflamak için mola. Kısa molamızın ardından Lungomare’den sahile hareket. Eski liman Cristoforo Colombo caddesi, castel nuovo ardından Pizza Mercato’ya varış. Buluşma saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız   eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Pompei-Napoli alternatif turuna katilabilirler. Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek Amalfi sahillerinin incisi Sorrento gece turuna katılabilirler. Bu turumuzda napoliden yaklaşık 45 dk uzakta bulunan Fransız rivierası montecarloyu bile kıskandıracak doğal güzelliği ile meşhur Sorrento’ya hareket ediyoruz Amalfitano sahil şeridinin en popüler yerleşim birimi sayfiye yeri olarak kaktüs ağaçları , dar sokakları, meydanındaki restorantları, dantel işleri, butikleri ve İtalyan jet sosyetenin uğrak yeridir. Turumuz sonrası Napoli’ye dönüş Geceleme otelimizde.

Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) ( Kayıt esnasında ödenir ise %50 indirimli 45 € )

Amalfi sahilleri incisi Sorrento Gece turu : 30 € (kişi  başı)

 

8. GÜN CUMARTESİ NAPOLİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltma ve rehberinizin belirleyeceği saatte otelden Napoli havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Türk Hava Yollarının TK1880 tarifeli seferi ile saat 13:50’da İstanbul’a hareket. (Uçuş süresi yaklaşık 2:30 saat )  Türkiye saati ile 17:05’te İstanbul’a varış . Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.

                                                                                            INDIRIM FIRSATLARINI KACIRMAYIN !

2. turunu alana + % 5 indirim , 3. Turunu alana +  % 10 indirim

(2013 yılı içerisinde 2. ve 3.  Turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)

Arkadaşını getirene + % 5 indirim.

(2013 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden+ %5 indirim sağlar)

 

 


Geri Dön
 
Sayfanın başına git

BULUTanka Turizm & Organizasyon
Tunalı Hilmi Cad. No:112/6 Kavaklıdere / Ankara Tel:0312 468 89 10(Pbx) Fax: 0312 468 89 15 E-mail:info@bulutanka.com.tr